Zbiorniki na olej napędowy – jak go przechowywać?

W Polsce mamy specjalne normy, które obowiązują każdego, kto przechowuje paliwo w większej ilości niż tysiąc litrów w jednym zbiorniku.

 

Zbiornik na paliwo

Maszyny korzystające z paliw to dzisiaj norma, ale trzeba wiedzieć też, w jaki sposób magazynować paliwo do kombajnu czy traktora żeby praca nie musiała być przerywana na zbyt długi czas.

Na jeden hektar według wyliczeń idzie 120 litrów oleju napędowego. Łatwo wyliczyć ile będzie trzeba paliwa, jeśli gospodarstwo ma takich hektarów kilka, a nawet kilkadziesiąt. Dojazdy do stacji benzynowej czy nawet do domu to spora strata czasu. To, dlatego trzeba znaleźć inny sposób żeby magazynować paliwa i w razie potrzeby dostarczać je bezpośrednio do maszyn. Najczęściej paliwo magazynowane jest beczkach. Są one tanie i nie mają zbyt dużych pojemności, przez co są łatwiejsze transporcie.

Zmieniają się jednak przepisy i co wtedy będzie trzeba robić z gromadzonym paliwem? Wielu gospodarczy się nad tym zastanawia i widać, że jest to poważny problem. Na pewno trzeba będzie trzymać paliwo w naziemnym zbiorniku, który ma dwa płaszcze i nie więcej niż pięć tysięcy litrów Clipboard27pojemności. Ilość paliwa nie jest przypadkowa i określają ją przepisy przeciwpożarowe. Ilość warstw w zbiorniku to przede wszystkim ochrona środowiska.

Zbiornik dwupłaszczowy gwarantuje bezpieczeństwo nawet, jeśli jeden z płaszczy ulegnie zniszczeniu to paliwo nie wydostanie się na zewnątrz i nie skazi ziemi.

Rozporządzenie dotyczy również stacji paliw, który skończył się okres ochrony i teraz każda z nich musi mieć system i urządzenia, które zabezpieczają przed przenikaniem paliw do gruntu. Monitowanie stanu magazynowania oferowanych produktów czy systemy informujące o wyciekach. Stacje będą poddawane bardziej szczegółowym kontrolą i można się spodziewać, że dotrą one również do gospodarstw rolnych.

Jeśli mamy paliwo w zbiorniku to pamiętajmy o tym, że powinno ono być wyposażone w pompę do tankowania. Większość oferowanych na rynku zbiornikach ma już takie udogodnienie.

Osoby zainteresowane mogą kupić sobie dwupłaszczowy zbiornik FuelStation, który ma pojemność aż 1500 litrów. Oznacza to łatwe i co ważne bezpieczne magazynowanie oleju napędowego. Idealnie nadaje się do firm budowlanych, transportowych i do gospodarstw rolnych. Przy większej pojemności można będzie negocjować ceny, co oznacza dla nas spore oszczędności.

System dystrybucji jest zintegrowany, przez co można w krótkim czasie napełnić zbiorniki w wózkach widłowych czy maszynach budowlanych. Osoba nalewająca paliwo ma bardzo dokładny licznik, który określa ile paliwa zostało wydane.

Zbiornik zbudowany jest w bardzo mocnego polietylenu, który jest odporny na chemikalia, zła pogodę czy promienie UV. Wewnętrzny płaszcz to główny zbiornik paliwa, dystrybutor jest za specjalnie wzmocnionymi drzwiczkami, które są zamykane na dwa zamki. Zbiornik jest całkowicie bezpieczny w transporcie. Można go swobodnie przewozić z jednego miejsca na drugie. Posiada specjalny czujnik wycieku paliwa oraz wskaźnik poziomu paliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*