Jak przechowywać i transportować AdBlue

 

Wybierając zbiornik do magazynowania oraz przewożenia AdBlue trzeba zwrócić uwagę na to, w jaki sposób jest skonstruowany i czy na pewno nadaje się do AdBlue. Nie może to być uniwersalny zbiornik stosowany do przechowywania cieszy, który nie spełnia norm.

 

Producenci

 

Na rynku można spotkać kilku producentów zbiorników, którzy mają zbiorniki wykonane z najlepszych dostępnych materiałów. Bardzo często te firmy, które oferują zbiorniki AdBlue są również producentami bardzo potrzebnych systemów tankowania i dystrybucji. To bardzo nam się przyda, bo dostaniemy wiele przydanych porad. Dokładnie tak samo jest w przypadku cystern do AdBlue, które muszą być wykonane z najlepszych materiałów.

 

Trzeba zastanowić się nad tym, jakie parametry ma mieć zbiornik. Na pewno ważna jest jego wielkość, którą dostosowujemy do planowanego zużycia. Trzeba również zastanowić się czy zbiornik będzie stał na zewnątrz gdzie jest narażony na różną pogodę czy będzie stał wewnątrz. Jeśli chodzi o niskie temperatury to mocznik krystalizuje się przy -11 stopniach Celsjusza, a woda demineralizowana zamarza. To pokazuje, że złe umiejscowienie zbiornika może powodować, że w okresie zimy nie będzie można z niego skorzystać.

 

Jeśli zbliżają się mrozy to oznacza, że trzeba wybrać zbiornik bardzo dobrze izolowany, który ma zamontowany system grzewczy. Zbyt wysoka temperatura jest jeszcze bardziej szkodliwa, bo doprowadzi do rozkładu cieczy i spadnie bardzo jakość. Najlepsze temperatury to od -5 do 25 stopni Celsjusza.

 

Firmy, które chcą posiadać zbiornik i prowadzić spędzać AdBlue powinny mieść odpowiednie certyfikaty legalizacji aparatury wydające produkt. Tylko wtedy sprzedaż będzie legalna. Rozładunek musi odbywać się poprzez sucho-złącze i to bezpośrednio z cysterny do zbiornika. To powala na unikniecie zanieczyszczenia się cieczy. Cysterna musi być przygotowaną do transportowania AdBlue. Warto to sprawdzić i poprosić kierowcę o odpowiednie dokumenty to potwierdzające. Jeśli widzimy, że na cysternie są ślady oleju czy kurzu to oznacza, że produkt na pewno nie będzie sterylna, a cysterna nie została dobrze umyta. Najlepsze do transportu są cysterny, które są tylko i wyłącznie przystosowane do tego zadania. Wtedy daje nam to gwarancje, że ciesz jest czysta i bardzo dobrej jakości. Właściciel nie powinien na własną rękę czyścić czy serwisować zbiornika. Musi się tym zajmować wyspecjalizowana firma, która zrobi to o wiele lepiej.

 

Clipboard50

 

Składanie reklamacji

 

Warto korzystać z usług jednego dostawczy produktu, a dlaczego? Przede wszystkim, dlatego że mieszając kilku dostawców w jednym zbiorniku nie wiemy, który z nich dał nam ciecz niespełniającą wymogów. Trudno będzie określić, kto zawinił. Odbiorca może dostawce wybierać np., co kwartał. Warto pamiętać również o tym żeby przy każdej dostawie pobierać próbkę produktu. Trzeba również wiedzieć, w jaki sposób ją przechowywać i są od tego odpowiednie wytyczne. Tylko wtedy można zachować bezpieczeństwo i w razie potrzeby będzie można zgłaszać reklamację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*