Jak dobrać zbiornik na olej napędowy

Zbiornik na olej napędowy bardzo dobrze sprawdza się w firmach jak i u osób prywatnych. Idealnie spusza się w firmach transportowych, kurierskich, spedycyjnych oraz w gospodarstwach rolnych. Jeśli zakupimy własny zbiornik to oszczędzimy na dojazdach do stacji benzynowej, ale również na tym, że będzie można o wiele taniej kupić olej napędowy z hurtowni.

 

Posiadając własny zbiornik mamy pełną kontrolę nad wydatkami i zużywanym paliwem. W ofercie można znaleźć bardzo duży produktów, które będą odpowiadały klientowi.

 

Podział zbiorników na olej napadowy

Zbiorniki jedno płaszczowe, których pojemność zaczyna się od 2500 litrów, a kończy na 9000 litrów. W standardzie zbiornik posiada dystrybutor z pomocą o wydajności 56 litrów na minutę. Dodatkowo ma cyfrowy przepływomierz i wąż umożliwiający nalewanie paliwa o długość czterech metrów. Można zastosować inną pompę, która będzie bardziej wydajna czy można dodać dodatkowe filtry.
Dystrybutor jest zamykany w obudowę na klucz. To oznacza, że tylko osoby upoważnione będą mogły z niego w każdej chwili skorzystać. Ogranicza się tym samym kradzieże paliwa w firmie. Zbiorniki jednopłaszczowe są o wiele tańsze od tych, które mają dwa płaszcze.Clipboard41

 

Zbiornik dwupłaszczowy

Mają o wiele mocniejszą konstrukcję przez zastosowanie dodatkowego płaszcza. To oznacza, że ryzyko wycieku paliwa jest praktycznie zerowe. Można kupić zbiorniki, które zaczynają się od pojemności 1200 litrów, a kończą na 9000 litrów. Dystrybutor zamykany jest na klucz, co chroni go przez osobami trzecimi.

 

W produkcji zbiorników dwupłaszczowych zastosowano polietylen, który jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Nie przeszkadzają mu panujące złe warunki atmosferyczne, ani promieniowanie UV.

 

 

 

Zbiornik dwupłaszczowy z kontrolą dostępu

To idealne rozwiązanie w firmach, w których wiele osób korzystać z dystrybutora. Pozwala to na autoryzacje tych osób, które właśnie z paliwa korzystają. Można znaleźć kilka bardzo ciekawych rozwiązań, które dają możliwości pełnej kontroli.

Kontrola dostępu to określenie, kto ma tankować, kiedy i ile paliwa. To pozwoli na dokładnie zbadanie i optymalizacje systemu wydawania oleju napędowego. Oznacza to często spore oszczędności na wydatkach na paliwo.

 

Zbiorniki przewoźne

To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli trzeba dowozić paliwo bezpośrednio do maszyn, które pracują w terenie. Mobilność i trwałość to największa zalety zbiorników. Do wyboru mamy pojemności 200l, 430l, 900 l. Mają dokładnie takie same zabezpieczenia przed osobami trzecimi jak w przypadku pozostałych opisanych typów zbiorników. Wyposażone są z czterometrowy przewód umożliwiający dystrybucję paliwa. Pompa jest zasilana prądem 12V. W dodatkowym wyposażeniu istnieje opcja zakupu pompy na prąd 24 lub 230V.

 

Zbiorniki zostały w taki sposób skonstruowane żeby podczas przewożenia paliwo było bezpieczne. To oznacza, że zastosowane przegrody ograniczają kołysanie się paliwa, co nie wpłynie ryzykownie na balansowanie pojazdu podczas jazdy. Zbiorniki mogą być podnoszone wózkami widłowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*